Nejlepší kavárny: Manuál k hodnocení

V rámci naší mediální skupiny HMG jsme si pro vás připravili sérii článků, kde za vás vyzkoušíme nejlepší kavárny nejen v Praze, ale i po celé ČR.

Abychom předešli případným spekulacím, rozhodli jsme se zveřejnit i přibližný manuál, podle kterého naše redakce navštívené kavárny hodnotí. I díky němu se budete v našem hodnocení lépe orientovat a snáze si odvodíte, kde daná kavárna ztratila body vůči nejlepšímu hodnocení, tedy v našem případě známce 10.

Hodnocení kaváren má škálu 1–10, kde 1 je nehorší a 10 nejlepší ohodnocení.

„10 bodová kavárna je naprosto dokonalá“. Má pestrou a zajímavou nabídku v dobrém poměru k ceně, a to nejen kávy, ale i případného menu a dezertů. Do hodnocení se promítá i celkový vzhled kavárny, co do designu a originality. Na body má vliv i obsluha. A to jak servírování ke stolu, samotná příprava kávy, tak i výsledný vzhled produktů. Body kavárna ztrácí i v případě, že není „friendly“ vůči práci či rodinám, dle jejího zaměření.

Na objektivním hodnocení si opravdu zakládáme a není-li si náš zástupce s hodnocením 100 % jist, necháváme kavárnu hodnotit dalším členem redakce, aby mohli svá hodnocení spolu porovnat.